منوی دسته اینرم افزار های مرتبط

نرم افزار ادوب ریدر

نرم افزار win rar


 
پوریانت|دانلود رایگان کتاب , مقالات: اشعار ادبی حافظ

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

دانلود دیوان رباعیات شیخ ابوسعید ابوالخیر

شیخ ابوسعید ابوالخیر از عارفان بزرگ و مشهور اواخر قرن چهارم و اوایل قرن پنجم هجری است. ابوسعيد در اول محرم 357 در روستاي میهنه از توابع ابیورد ديده به جهان گشود و در شب جمعه چهارم شعبان ۴۴۰ در زادگاهش ديده از جهان فرو بست. او سالها در مرو و سرخس فقه و حدیث آموخت تادر یک حادثه مهم در زندگی اش درس را رها کرده و به جمع صوفیان شیعی پیوست و به وادی عرفان روی آورد.شیخ ابوسعید ابوالخیر در بخش ادبیات فارسی و هم چنین در کنار مولوی و خیام نیز قرار میگرد و نقش مهمی در سروده های فارسی دارند.


بازدید : 1462 شنبه، 21 ارديبهشت ماه، 1392 نظرات : 0
ادامه مطلب

دانلود کتاب زیبای رمان دگرگونی

امروز رمان جدید و بسیار زیبایی برای شما دوستان و اساتید محترم آماده کردیم و برای داناود گذاشته ایم.نام این کتاب رمان دگرگونی است که محتوای آن به صورت فارسی نوشته شده است.رمان دگرگونی نوشته‌ی میشل بوتور از نویسندگان قرن بیستم کشور فرانسه است. این رمان روایت زندگی مرد میانسالی است که در گیرودار ماجرای عاشقانه‌ای رنگ می‌بازد و در جست‌ و‌جوی هستی از دست رفته به درون خودش نقب می‌زند.


بازدید : 2053 دوشنبه، 20 آذر ماه، 1391 نظرات : 0
ادامه مطلب

دانلود کتاب دیوان حافظ

دیوان حافظ مجموعه اشعار حافظ را در بر می‌گیرد. اکنون، بیش از دویست سال از اوّلین چاپ رسمی این دیوان گذشته‌ است.دیوان حافظ که مشتمل بر حدود ۵۰۰ غزل(بهترین)، چند قصیده، دو مثنوی، چندین قطعه و تعدادی رباعی است، تا کنون بیش از چهارصد بار به اشکال و شیوه‌های گوناگون و جذاب، به زبان فارسی و دیگر زبان‌های جهان به‌ چاپ رسیده‌ است. شاید تعداد نسخه‌های خطّی ساده یا تذهیب شدهٔ آن در کتابخانه‌های ایران، افغانستان، هند، پاکستان، ترکیه و حتی کشورهای غربی و خارجه  از هر دیوان فارسی دیگری بیش تر باشد.


بازدید : 3344 جمعه، 26 آبان ماه، 1391 نظرات : 1
ادامه مطلب

دانلود کتاب های رستم و سهراب

این بار در این زمان برای کسانی که علاقه زیاد به ادبیات و فرهنگ رستم و سهراب و داستان های زیبا ی آن ها دارند میتوانند دو کتاب که آماده کردیم به زبان فارسی را دانلود کنند.رستم و سهراب یکی از افسانه های جذاب وبهتری است که در ایران و سایر کشور ها دارای مخاطبان زیادی است.


بازدید : 2507 چهارشنبه، 24 آبان ماه، 1391 نظرات : 2
ادامه مطلب

دیوان غزلیات فخر الدین عراقی

فخرالّدین عراقی از شاعران فارسی زبان در سدهٔ هفتم هجری می‌باشد. او در کمیجان به دنیا آمد و یکی از بهترین افراد در آن دوره بود .در مورد نام و نسب عراقی میان غالب تذکره‌نویسان اختلاف است. به روایت حمدالله مستوفی درکتاب زیبای تاریخ گزیده نام او ابراهیم، لقبش فخرالدین و نام پدر و جدش بوذرجمهر این عبدالغفار الجوالقی در همدان است. 


بازدید : 1741 شنبه، 20 آبان ماه، 1391 نظرات : 1
ادامه مطلب


پوریانت در شبکه های اجتماعی

logo-samandehi

  

  

  آمار کاربران

reload

تبلیغات متنی سایت